Tävlingsekipage

Här presenteras de ekipage som tävlar för LEBHK.
Skicka in kort på dej och din hund, tillsammans med namn och uppgifter som ska vara med, till webmaster@lebhk.se så kommer du med, oavsett vilken gren du tävlar i
.


Ann Edholm Swenson

Tonedo´s Suprize Yapp ”Yapp”. (Border collie)

Bruks: elit sök

Rallylydnad: RLD N, RLD F, RLD A, Cert i Mästarklass

Lydnad: LD 1, lydn klass 3

Övrigt: MH, 


Anna-Karin Augustsson

Stock Dog’s Indian Hero ”Zorro” (Welsh Corgi Cardigan)

Lydnad: Uppfl Startklass

Rallylydnad: RLD N


Anette Grahn

Engelaiz Undra ”Undra”. (Boxer)

Bruks: uppf till elit spår

Lydnad: LD Startklass, Klubbmästare -17

Rallylydnad: RLD N, RLD F, RLD A, RLD M, SE Rally Ch

Övrigt: MH, Korad 551p


Benno Wölfing

Chess Player Big Bang ”Lowe”. (Australian shepherd)

Bruks: uppf till högre klass spår

Lydnad: LD Startklass

Övrigt: MH, Korad


Britt-Inger Strelitsky

Chess Player Daisy Hill ”Snöa”. (Australian shepherd)

Bruks: uppf till högre klass spår

Lydnad: Klass 2, LP2

Rallylydnad: RLD N, RLD F, RLD A, RLD M, SE Rally Ch

Utställning: Excellent junior

Jakt: Viltspårschampion

Övrigt: MH, Korad 410p


Charlotte Traumer

Chess Player Explosive ”Casper”. (Australian shepherd)

Bruks: uppf till lägre klass spår

Lydnad: LD Startklass

Övrigt: MH,


Carina Blomqvist

Janalands Pomperipossa ”Possa”. (Schäfer)

Bruks: uppf lägre klass spår

Lydnad: Klass I

Övrigt: MH



Carina Blomqvist

Andreelunds Foppa ”Foppa” (Schäfer)

Bruks: uppf till lägre klass spår

Lydnad:

Övrigt: MH


Carina Persson

Blue Wingfire´s Leaps´n Joy “Vectra”. (Austr. Shepherd)

Bruks: elit spår. Rasmästare -14, Klubbmästare -15

Lydnad: Klass I, 1:a pris

Övrigt: MH, MT


Emma Jerksten

”Curry”. (Blandras)

Lydnad: 

Rallylydnad:

Övrigt: 


Erika Gull

Zetastar Loyal Scout ”Scout”. (Springer Spaniel)

Bruks: elit spår.

Lydnad: elit, LP elit.  SV LCH. Distriktsmästare -13

Rallylydnad: RLD N, RLD F, RLD A, RLD M, SE Rally Ch

Övrigt: MH


Erika Gull

Zetastar Razzle´s Jiddra ”Jiddra” (Engelsk Springer Spaniel)

Lydnad:

Rallylydnad: RLD N, RLD F, RLD A, RLD M, SE Rally Ch

Övrigt:


Gunilla Falkenby

Bruna-Rosen Vom Holtener Venn  ”Bruna”. (Kromfohrländer) 

Rallylydnad: RLD N, RLD F

Utställning: JEUW-15, SE UCH-17, NO UCH-17, DK UCH-17, NORD UCH-17, C.I.B-18

Övrigt: 


Gunilla Falkenby

Bruna Rosens Bästa Vita  ”Vita”. (Kromfohrländer) 

Rallylydnad: RLD N

Utställning:

Övrigt: 


Hampus Gudinge

Gardenia Garden´s Schack Matt ”Kira”(Shetland Sheepdog)

Agility: Hoppklass I, Agilityklass I 

Övrigt: 


Jenni Tolvanen

Flisdaelen’s Nonih ”Signe”. (Belgiskvallhund Groenendael) 

Rallylydnad: RLD N

Nosework Godk doftprov

Övrigt: 


Lilith Sarapik

Kantbergets Amazing Black Elin ”Ära”. (Riesen)

Bruks: godk högre klass spår

Lydnad: Klass I.

Utställning:

Unghundsklass Bästa unghundstik, CK,  Excellent

Öppen klass, CK, Excellent

Bruks klass, CK, Excellent, Cert

Övrigt: MH, Korad


Linda Dahlqvist

Cheer’s Tea Party Garden ”Arielle” (Golden)

Utställning: Excellent

Nosework: Klass 1

Jakt: Viltspårschampion

Övrigt: MH


Linda Hänninen

Duvel Darth “Darth”. (Belgisk Vallhund/ Tervueren)

Lydnad: LD Startklass

Rally: Nybörjare

Övrigt: 


Lisbeht Andersson

Chess Player Lady Madonna ”Donna”. (Australian shepherd)

Lydnad: LD Startklass

Rallylydnad: RLD N, RLD F, RLD A

Övrigt: MH, Korad 359 p


Louise Sköldén

Jebas Viska. (Schäfer)

Bruks: appell klass spår

Lydnad: Klass I, LP 1. Klubbrekord 197 p

Övrigt: MH, Korad, TJH(PTRH)


Mari Bergh

Jomatanjo´s Herman ”Herman”. (Grosser Schweizer Sennenhund)

Utställning: DK UCH, DK V-14, NO UCH, SE JV-13, SE UCH, SE V-14, INT CH,

 Jakt: Viltspårschampion

Övrigt: BPH, MH


Mari Bergh

Mister-Casanowa Wizard of Balou  ”Balou”. (Welsh Corgi Cardigan)

 Jakt: Viltspårschampion


Mari Bergh

Gråmanns Xo ”Ingo”. (Schäfer)

Bruks: Godk appell

Övrigt: MH


Marie Sjöberg

Chess Player Tasmanian Pearl “Tazz” (Australian shepherd)

Bruks: uppfl till högre klass spår

Lydnad: Lyd 3, LP 2, Klubbmästare -14

Rallylydnad: RLD N, RLD F, RLD A, RLD M, SE Rally Ch

Utställning: Brukskl CK, Excellent junior

Jakt: SE VCH

Övrigt: MH, Korad 540p


Nathalie Kleberger

Little Frogs Seghesio Zinfandel ”Boris” (Staffordshire bullterrier)

Rallylydnad: RLD N, RLD F, Klubbmästare 2015

Utställning: Excellent

Övrigt: MH


Nathalie Kleberger

Little Frogs Vacqueyras Vignes ”Beda” (Staffordshire bullterrier)

Rallylydnad: RLD N, RLD F,  RLD A, RLD M

Agility: Hoppklass I, Agilityklass I 

Utställning: Excellent

Övrigt: MH



Paulina Gustafsson

Högtorpets Spectaculaire Kayne ”Wilmer” (Australian shepherd)

Lydnad: LD Startklass, LD1

Övrigt:


Susanne Westring

Sunrose Bowmore Gold Reef ”Ozzy”. (Golden retriever)

Lydnad: LD Startklass

Rallylydnad: RLD N

Övrigt: 


Susanne Ågren

Gårdvarens Zamma Som Zeke ”Zack” (Hovawart)

Jakt: Viltspårschampion

Övrigt: MH