Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /customers/6/c/3/lebhk.se/httpd.www/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 492

Utställning och lydnad 4 aug 2007

Officiell Utställning

Best in Show Best in Show Veteran

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Schäfer: IPO I Quattrogårdens Bessie Ägare: Camilla & Dick Jansson, Uddevalla

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Schäfer: HKL Sph Dalmarkens Frigga Ägare: Rolf Person, Sjuntorp

Best in Show valp 4-6 mån Best in Show valp 6-9 mån

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Boxer: Delapi´s O´boy Ägare: Christina Karlsson, Hedekas

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Briard: Cartier Monzerat Forceful Frodo Ägare: Joakim Randhem, Ödsmål

Inofficiell Utställning

Best in Show Best in Show Veteran

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Irländsk Röd Setter: Ashrims Elf. Ägare: Eva Lundqvist, Partille

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bostonterrier: Lensjön´s Ali. Ägare: Karin Ottosson, Ödsmål

Best in Show valp 4-6 mån Best in Show valp 6-9 mån

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Irländsk Röd Setter: Dubliner Mashmallow. Ägare: Eva Lundqvist, Partille

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Basenji: Suntribe´s Nile Wild Landspeede. rÄgare: Ann Elf. Vänersborg

Grattis!!!

Lilla Edets Vackraste hund

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lhasa Apso: Xsanda Born to Make You Happy

Ägare: Annette Jörgensen & Juha Kukkonen, Lilla Edet

Resultat från lydnadstävlingen

 

Klass I
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Plac Förare Hund Ras Poäng
1 Ingalill Lundin Esswalds Ronda Schäfer 181,5 p
2 Eva Manning Sunni-Ike Sweet´n Sour Pudel mellan 181 p
3 Anne-Marit Traaholt Knertobo´s Entusiast Rottweiler 176 p
4 Nalle Oscarsson Paros Engla- Eufori Rottweiler 175,5 p
Helena Stenmark Chess Player Dii-Dii Aus Shepherd 175,5 p
Petra Bylund Douglas Blandras 166,5 p
Anna Fenyi Larwass Nova Maxilla Briard 166 p
Ann Löwenhamn Deminas Winnifred Rottweiler 162 p
Lennart Rydh Snövits Don-Giovanni Jack Russel 162 p
10 Susanne Jonasson Polka Labrador ret. 160,5 p
11 Hanna Nyström Gingsjöns Absolut Mandarin Golden ret. 155,5 p
12 Lena Lundqvist Isfolket´s Real Entertainment Briard 154,5 p
13 Kristin Holmberg Renezzaz Amazing Wind Berner sennen 153,5
14 Benny Edlund Chess Player Apple Jacks Aus Shepherd 153 p
15 Eva-Lotta Eliasson Gothia´s Wisco Schäfer 149 p
16 Marie Helenius Solid Harmony´s Tantiv to Rome Cocker Spaniel 144,5 p
17 Teresa Frick Tulselyckans Stella Gordonsetter 143 p
18 Brit-Marie Rydh Vega Jack Russel 141,5 p
19 Linda Johansson Lohamras Joy To The World Keeshond 131 p
20 Emily Clarkson Dione Labrador ret. 129 p
21 Katarina Holbeck Tundra Blandras 120 p

Klass II
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Plac Förare Hund Ras Poäng
1 Nina Roegner Easy Diamonds and Pearls Aus Shepherd 166,5p
2 Claes-Göran Berg Wood and water Jagande Julle Golden ret. 163,5p
3 Elsebeth Johansson Tollartrollets Dimma Tollare 128p
4 Åsa Boholm Ridotto Napoleon Dalmatiner 124,5
5 Ewa Fors Farliga F´s Figlio Flavo Dalmatiner 122,5p
6 Anette Lundgren Rävrackarns Shakira Finsk Lapphund 95,5

 

Klass III
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Plac Förare Hund Ras Poäng
1 Karin Ström Cornetto´s Cocette Lancashire Heeler 257 p
2 Annelie Oscarsson Måsarps Lyn Border Colie 192,5p
3 Anne-Marit Traaholt Knertebo´s Fancy Rottweiler 101p

 

Klass Elit
Plac Förare Hund Ras Poäng
1 Anne-Marit Traaholt Bittebit´s Nillan Daddy´s Dream Rottweiler 192p

 

Bilder från dagen

Tack för att ni kom. Välkomna tillbaka nästa år.

Lilla Edets Brukshundklubb

olofson 2007-08-0