Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /customers/6/c/3/lebhk.se/httpd.www/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 454

Tävlingsekipage

Här presenteras klubbens alla tävlande.
Skicka in kort på dej och din hund, tillsammans med namn och uppgifter som ska vara med, till webmaster@lebhk.se så kommer du med, oavsett vilken gren du tävlar i.

______________________________________________________________________________________________________________

Alexandra Mark

Mark Exigor’s Famou Keroy ”Vilmer”     (Dvärgpinscher)

 Rallylydnad: RLD N, RLD F

 Övrigt: MH

______________________________________________________________________________________________________________

Ann Edholm Swenson

Tonedo´s Suprize Yapp ”Yapp”. (Border collie)

Bruks: uppf till elit sök

Lydnad: LD 1, uppfl klass 3

Övrigt: MH, 

____________________________________________________________________________________________________________

Anette Grahn

Engelaiz Undra ”Undra”. (Boxer)

Bruks: uppf till elit spår

Lydnad: LD Startklass

Rallylydnad: RLD N, RLD F, RLD A

Övrigt: MH, Korad 551p

__________________________________________________________________________________

Anna-Karin Augustsson

Lovahagens Goliat. (Berner sennen)

Lydnad: Klass I

____________________________________________________________________________________

Britt-Inger Strelitsky

Chess Player Daisy Hill ”Snöa”. (Australian shepherd)

Bruks: uppf till högre klass spår

Lydnad: Klass 2, LP2

Rallylydnad: RLD N, RLD F, RLD A, RLD M, SE Rally Ch

Utställning: Excellent junior

Jakt: Viltspårschampion

Övrigt: MH, Korad 410p

___________________________________________________________________________________

Carina Blomqvist

Janalands Pomperipossa ”Possa”. (Schäfer)

Bruks: uppf lägre klass spår

Lydnad: Klass I

Övrigt: MH

_______________________________________________________________________________

Carina Persson

Blue Wingfire´s Leaps´n Joy “Vectra”. (Austr. Shepherd)

Bruks: elit spår. Rasmästare -14, Klubbmästare -15

Lydnad: Klass I, 1:a pris

Övrigt: MH, MT

___________________________________________________________________________________

Emelie Palmér

Gränstorps Pullux ”Izo”. (Tollare)

Lydnad: Klass II, LP 1

Övrigt: MH

__________________________________________________________________________________

Emma Jerksten

 ”Chili”. (Blandras)

Lydnad: Startklass

Rallylydnad:

Övrigt: 

___________________________________________________________________________________

Emma Jerksten

”Curry”. (Blandras)

Lydnad: 

Rallylydnad:

Övrigt: 

_________________________________________________________________________________

Erika Gull

Zetastar Loyal Scout ”Scout”. (Springer Spaniel)

Bruks: elit spår.

Lydnad: elit, LP elit.  SV LCH. Distriktsmästare -13

Rallylydnad: RLD N, RLD F, RLD A, RLD M, SE Rally Ch

Övrigt: MH

___________________________________________________________________________________

Gunilla Falkenby

Bruna-Rosen Vom Holtener Venn  ”Bruna”. (Kromfohrländer) 

Rallylydnad: RLD N, RLD F

Utställning: JEUW-15, SE UCH-17, NO UCH-17, DK UCH-17, NORD UCH-17, C.I.B-18

Övrigt: 

_________________________________________________________________________________

Hampus Gudinge

Gardenia Garden´s Schack Matt ”Kira”(Shetland Sheepdog)

Agility: Hoppklass I, Agilityklass I 

Övrigt: 

___________________________________________________________________________________

Jenny Olofsson

Vallklanens Lady Kinross ”Engla”. (Bearded Collie)

Lydnad: Klass I, LP 1

Rallylydnad: RLD N

Utställning: CK R-CERT. NORD JV -11

Övrigt: MH

_______________________________________________________________________________________

Johanna Olssinge

Trisoblues Wedding Cake ”Nova”. (Golden retriever)

Rallylydnad: RLD N

Övrigt: 

______________________________________________________________________________________

Johanna Olssinge

Coltris Edge Of Glory  ”Yenna” . (Shetland Sheepdog)

Rallylydnad: RLD N

Agility: Hoppklass I, Agilityklass I 

Utställning: Good

Övrigt: 

________________________________________________________________________________________

Johanna Olssinge

Coltris Sparkling Sapphire  ”Lexie”. (Shetland Sheepdog)

Agility: Hoppklass I, Agilityklass I 

Övrigt: 

_________________________________________________________________________________________

Lilith Sarapik

Kantbergets Amazing Black Elin ”Ära”. (Riesen)

Bruks: uppfl lägre klass spår

Lydnad: Klass I.

Utställning:

Unghundsklass Bästa unghundstik, CK,  Excellent

Öppen klass, CK, Excellent

Bruks klass, CK, Excellent, Cert

Övrigt: MH, Korad

_____________________________________________________________________________________

Linda Dahlqvist

Cheer’s Tea Party Garden ”Arielle” (Golden)

Utställning: Excellent

Jakt: Viltspårschampion

Övrigt: MH

_______________________________________________________________________________________

Linda Svantesson

Chên Colline´s Grazy Cave “Ciwi”. (Schapendoes)

Lydnad: Klass I, 1:a pris

Utställning: 2xCK

Övrigt: MH

______________________________________________________________________________________

Linda Hänninen

Duvel Darth “Darth”. (Belgisk Vallhund/ Tervueren)

Lydnad: LD Startklass

Rally: Nybörjare

Övrigt: 

_______________________________________________________________________________

Louise Sköldén

Jebas Viska. (Schäfer)

Bruks: appell klass spår

Lydnad: Klass I, LP 1. Klubbrekord 197 p

Övrigt: MH, Korad, TJH(PTRH)

___________________________________________________________________________________________

Mari Bergh

Jomatanjo´s Herman ”Herman”. (Grosser Schweizer Sennenhund)

Utställning: DK UCH, DK V-14, NO UCH, SE JV-13, SE UCH, SE V-14, INT CH,

 Jakt: Viltspårschampion

Övrigt: BPH, MH

____________________________________________________________________________________

Mari Bergh

Mister-Casanowa Wizard of Balou  ”Balou”. (Welsh Corgi Cardigan)

 Jakt: Viltspårschampion

______________________________________________________________________________________

Marie Larsson

Gilliam´s Gold For You Eyes Only (Flat coated retriver)

Lydnad: Klass II

Övrigt: MH

__________________________________________________________________________________

Marie Sjöberg

Chess Player Tasmanian Pearl “Tazz” (Australian shepherd)

Bruks: uppfl högre klass spår

Lydnad: Elit, LP 2, Klubbmästare -14

Rallylydnad: RLD N, RLD F, RLD A, RLD M, SE Rally Ch

Utställning: Brukskl CK, Excellent junior

Jakt: SE VCH

Övrigt: MH, Korad 540p

_______________________________________________________________________________________

Marina Johansson

Frida. (Irish softcoated Wheaten terrier)

Lydnad: Klass I, LP 1

Övrigt: MH

_______________________________________________________________________________________

Marita Ernryd

Engelaiz Rasberry ”Ida”. (Boxer)

Bruks: godk högre klass sök

Utställning: Ökl Excellent, CK

Övrigt: MH, Korad 535p

______________________________________________________________________________________

Nathalie Kleberger

Little Frogs Seghesio Zinfandel ”Boris” (Staffordshire bullterrier)

Rallylydnad: RLD N, RLD F, Klubbmästare 2015

Utställning: Excellent

Övrigt: MH

______________________________________________________________________________________

Nathalie Kleberger

Little Frogs Vacqueyras Vignes ”Beda” (Staffordshire bullterrier)

Rallylydnad: RLD N, RLD F,  RLD A, RLD M

Agility: Hoppklass I, Agilityklass I 

Utställning: Excellent

Övrigt: MH

________________________________________________________________________________________

Owe Kinnander

Giant Connection Mother Af Dragons ”Ida” (Riesen)

Utställning: Very Good

Jakt: Viltspårschampion

Övrigt: MH

________________________________________________________________________________

Sandra Andersson

Kvarkin Cristal (Border collie)

Lydnad: elit’

________________________________________________________________________________

Susanne Ågren

Gårdvarens Kira ”Kira”  (Hovawart)

Jakt: Viltspårschampion

Övrigt: MH

_____________________________________________________________________________________

Susanne Ågren

Gårdvarens Zamma Som Zeke ”Zack” (Hovawart)

Jakt: Viltspårschampion

Övrigt: MH

_______________________________________________________________________________________

Sven Stenberg

Tomthult´s Gloriosus Et liber ”Doris”. (Golden)

Bruks: uppfl lägre klass spår

Lydnad: elit, LP elit. SV LCH

Övrigt: MH

_______________________________________________________________________________________

Ulrika Klefsjö

Golonkas Esmeralda (Boxer)

Jakt: SV och NO Viltspårschampion

Utställning: CK, CACIB

Övrigt: MH