Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /customers/6/c/3/lebhk.se/httpd.www/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 426

Tävlingsekipage

Här presenteras klubbens alla tävlande.
Skicka in kort på dej och din hund, tillsammans med namn och uppgifter som ska vara med, till webmaster@lebhk.se så kommer du med, oavsett vilken gren du tävlar i.


 

 Alexandra Mark

Mark Exigor’s Famous Keroy ”Vilmer” (Dvärgpinscher)

Alexandra och Villmer

Alexandra och Villmer

Rallylydnad: RLD N, RLD F

Övrigt: MH

 

 

 

 

 

 

 

 


Ann Edholm Swenson

Ann & Yapp

Ann & Yapp

 

Tonedo´s Suprize Yapp ”Yapp”. (Border collie)

Bruks: uppf till elit sök

Lydnad: LD 1, uppfl klass 3

Övrigt: MH, 

 

 

 

 

 


 Anette Grahn

Anette och Undra

Anette och Undra

Engelaiz Undra ”Undra”. (Boxer)

Bruks: uppf till elit spår

Lydnad: LD Startklass

Rallylydnad: RLD N, RLD F

Övrigt: MH, Korad 551p

 

 

 

 

 

 


 Anna-Karin Augustsson

Anna-Karin Augustsson

Anna-Karin Augustsson

Lovahagens Goliat. (Berner sennen)

Lydnad: Klass I

 

 

 

 

 

 

 


Britt-Inger Strelitsky

Britt-Inger och Snöa

Britt-Inger och Snöa

Chess Player Daisy Hill ”Snöa”. (Australian shepherd)

Bruks: uppf till högre klass spår

Lydnad: Klass 2, LP2

Rallylydnad: RLD N, RLD F

Utställning: Excellent junior

 Jakt: Viltspårschampion

Övrigt: MH, Korad 410p

 

 

 

 


 Carina Blomqvist

Carina och Possa

Carina och Possa

Janalands Pomperipossa ”Possa”. (Schäfer)

Bruks: uppf lägre klass spår

Lydnad: Klass I

Övrigt: MH

 

 

 

 

 

 


 Carina Persson

Carina och Vectra

Carina och Vectra

Blue Wingfire´s Leaps´n Joy “Vectra”. (Austr. Shepherd)

Bruks: elit spår. Rasmästare -14, Klubbmästare -15

Lydnad: Klass I, 1:a pris

Övrigt: MH, MT

 

 

 

 

 


Emelie Palmér

Emelie och Izo

Emelie och Izo

Gränstorps Pullux ”Izo”. (Tollare)

Lydnad: Klass II, LP 1

Övrigt: MH

 

 

 

 

 


Emma Jerksten

Emma och Chilli

 ”Chili”. (Blandras)

Lydnad: Startklass

Rallylydnad:

Övrigt: 

 

 

 

 

 

 


Emma Jerksten

Emma och Curry

 

 ”Curry”. (Blandras)

Lydnad: 

Rallylydnad:

Övrigt: 

 

 

 

 

 

 


 Erika Gull

Erika och Scout

Erika och Scout

Zetastar Loyal Scout ”Scout”. (Springer Spaniel)

Bruks: elit spår.

Lydnad: elit, LP elit.  SV LCH. Distriktsmästare -13

Rallylydnad: RLD N, RLD F, RLD A, RLD M, SE Rally Ch

Övrigt: MH

 

 

 

 


Gunilla Falkenby

Gunilla och Bruna

 

Bruna-Rosen Vom Holtener Venn  ”Bruna”. (Kromfohrländer) 

Rallylydnad: RLD N, RLD F

Utställning: JEUW-15, SE UCH-17, NO UCH-17, DK UCH-17, NORD UCH-17, C.I.B-18

Övrigt: 

 

 

 

 

 


Hampus Gudinge

Hampus och Kira

 

Gardenia Garden´s Schack Matt ”Kira”(Shetland Sheepdog)

Agility: Hoppklass I, Agilityklass I 

Övrigt: 

 

 

 

 

 


Jane Olsson

Jane och Fax

Jane och Fax

Flisdaelen´s Fax (Groenendael)

Bruks: uppfl högre klass spår

Lydnad: Klass I, LP 1

Utställning: SV UCH

 

 

 

 

 

 


Jenny Olofsson

Jenny och Engla

Jenny och Engla

Vallklanens Lady Kinross ”Engla”. (Bearded Collie)

Lydnad: Klass I, LP 1

Rallylydnad: RLD N

Utställning: CK R-CERT. NORD JV -11

Övrigt: MH

 

 

 

 

 

 


Johanna Olssinge

Johanna och Nova

Johanna och Nova

Trisoblues Wedding Cake ”Nova”. (Golden retriever)

Rallylydnad: RLD N

Övrigt: 

 

 

 

 

 

 

 


Johanna Olssinge

Johanna och Yenna

Johanna och Yenna

 

Coltris Edge Of Glory  ”Yenna” . (Shetland Sheepdog)

Rallylydnad: RLD N

Agility: Hoppklass I, Agilityklass I 

Utställning: Good

Övrigt: 

 

 

 


Johanna Olssinge

Johanna och Lexie

 

Coltris Sparkling Sapphire  ”Lexie”. (Shetland Sheepdog)

Agility: Hoppklass I, Agilityklass I 

Övrigt: 

 

 

 

 

 

 


Lilith Sarapik

Kantbergets Amazing Black Elin ”Ära”. (Riesen)

Lilith och Ära

Lilith och Ära

Bruks: uppfl lägre klass spår

Lydnad: Klass I.

Utställning:

Unghundsklass Bästa unghundstik, CK,  Excellent

Öppen klass, CK, Excellent

Bruks klass, CK, Excellent, Cert

Övrigt: MH, Korad

 

 

 


 Linda Dahlqvist

Cheer’s Tea Party Garden ”Arielle” (Golden)

Linda och Arielle

Utställning: Excellent

Jakt: Viltspårschampion

Övrigt: MH

 

 

 

 

 


Linda Svantesson

Linda och Ciwi

Linda och Ciwi

Chên Colline´s Grazy Cave “Ciwi”. (Schapendoes)

Lydnad: Klass I, 1:a pris

Utställning: 2xCK

Övrigt: MH

 

 

 

 

 


Linda Hänninen

Linda och Darth

Linda och Darth

Duvel Darth “Darth”. (Belgisk Vallhund/ Tervueren)

Lydnad: LD Startklass

Rally: Nybörjare

Övrigt: 

 

 

 

 

 

 


 Louise Sköldén

Louise och Viska

Louise och Viska

Jebas Viska. (Schäfer)

Bruks: appell klass spår

Lydnad: Klass I, LP 1. Klubbrekord 197 p

Övrigt: MH, Korad, TJH(PTRH)

 

 

 

 

 


 Mari Bergh

Jomatanjo´s Herman ”Herman”. (Grosser Schweizer Sennenhund)

Mari och Herman

Mari och Herman

Utställning: DK UCH, DK V-14, NO UCH, SE JV-13, SE UCH, SE V-14, INT CH,

 Jakt: Viltspårschampion

Övrigt: BPH, MH

 

 

 

 

 

 

 


 Mari Bergh

Mister-Casanowa Wizard of Balou  ”Balou”. (Welsh Corgi Cardigan)

 Jakt: Viltspårschampion

Mari och Balou

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 Marie Larsson

Marie och Unni

Marie och Unni

Gilliam´s Gold For You Eyes Only (Flat coated retriver)

Lydnad: Klass II

Övrigt: MH

 

 

 

 

 

 


 Marie Sjöberg

Marie och Tazz

Marie och Tazz

Chess Player Tasmanian Pearl “Tazz” (Australian shepherd)

Bruks: uppfl högre klass spår

Lydnad: Elit, LP 2, Klubbmästare -14

Rallylydnad: RLD N, RLD F, RLD A, RLD M, SE Rally Ch

Utställning: Brukskl CK, Excellent junior

Jakt: SE VCH

Övrigt: MH, Korad 540p

 

 

 


 Marina Johansson

Marina och Frida

Marina och Frida

Frida. (Irish softcoated Wheaten terrier)

Lydnad: Klass I, LP 1

Övrigt: MH

 

 

 

 

 

 


  Marita Ernryd

Marita och Ida

Marita och Ida

Engelaiz Rasberry ”Ida”. (Boxer)

Bruks: godk högre klass sök

Utställning: Ökl Excellent, CK

Övrigt: MH, Korad 535p

 

 

 

 

 


 Nathalie Kleberger

Little Frogs Seghesio Zinfandel ”Boris” (Staffordshire bullterrier)Nats och Boris

Rallylydnad: RLD N, RLD F, Klubbmästare 2015

Utställning: Excellent

Övrigt: MH

 

 

 

 

 


Nathalie Kleberger

Little Frogs Vacqueyras Vignes ”Beda” (Staffordshire bullterrier)Nats och Beda

 

Rallylydnad: RLD N, RLD F,  RLD A, RLD M

Agility: Hoppklass I, Agilityklass I 

Utställning: Excellent

Övrigt: MH

 

 


 Owe Kinnander

Giant Connection Mother Af Dragons ”Ida” (Riesen)

Owe och Ida

Utställning: Very Good

Jakt: Viltspårschampion

Övrigt: MH

 

 

 

 

 

 

 


 Sandra Andersson

Sandra

Sandra

Kvarkin Cristal (Border collie)

Lydnad: elit

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 Susanne Ågren

Sanna och Kira

Gårdvarens Kira ”Kira”  (Hovawart)

Jakt: Viltspårschampion

Övrigt: MH

 

 

 

 

 

 

 


 Susanne Ågren

Sanna och Zack

Gårdvarens Zamma Som Zeke ”Zack” (Hovawart)

Jakt: Viltspårschampion

Övrigt: MH

 

 

 

 

 

 

 


 Sven Stenberg

Sven och Doris

Sven och Doris

Tomthult´s Gloriosus Et liber ”Doris”. (Golden)

Bruks: uppfl lägre klass spår

Lydnad: elit, LP elit. SV LCH

Övrigt: MH

 

 

 

 

 


 Ulrika Klefsjö

Ulrika och Esmeralda

Ulrika och Esmeralda

Golonkas Esmeralda (Boxer)

Jakt: SV och NO Viltspårschampion

Utställning: CK, CACIB

Övrigt: MH