Styrelse & sektorer

Styrelsen 2017

 

Ordförande:
Bengt Blomqvist
ordforande@lebhk.se
 
 
Vice ordförande:
Anders Dahlstedt
0706-75 15 66
vordforande@lebhk.se
 
Sekreterare:
Anette Grahn
0703-48 12 09
sekreterare@lebhk.se
 
Kassör:
Mari Bergh
0707-45 35 61
kassor@lebhk.se
 
Ledamot:
Lennart Dahlqvist
ledamot1@lebhk.se
 
 
Ledamot:
Marita Riedel
0707-38 16 16
ledamot2@lebhk.se
 
 
Ledamot:
Nathalie Kleberger
ledamot3@lebhk.se
 
Suppleant:
Britt-Inger Strelitsky
suppleant1@lebhk.se
 
 
Suppleant:
Sandra Jönsson
suppleant2@lebhk.se
 
Suppleant:
Vakant
suppleant3@lebhk.se
 

 

Sektorer, Kommittéer och Arbetsgrupper

Utbildningssektor:
Marita Riedel
0707-38 16 16
utbildning@lebhk.se
 
Kursanmälningar:
Mari Bergh
0707-45 35 61
kursanm@lebhk.se
 
Tävlingssektor:
Bengt Blomqvist
0520-66 22 97
tavling@lebhk.se
 
Rally kontaktperson:
Jenny Ivarsson
070-764 74 03
rally@lebhk.se
 
Agility kontaktperson:
Nathalie Kleberger
agility@lebhk.se
 
Ungdomar:
Vakant
 
Rasutvecklingssektor:
Vakant
 
Tjänstehundsektor:
Vakant
 
Utställningskommitté:
Vakant
 
Kökskommitté – ”Glada Bullen”
Marie Sjöberg
0708-82 97 63
koket@lebhk.se
 
PR och Klubbshop:
Carina Blomqvist
0706-26 22 97
Lilith Sarapik
0706-50 19 22
klubbshop@lebhk.se
 
Stug- och Anläggningskommitté:
Bengt Blomqvist
0520-66 22 97
anlaggning@lebhk.se
 
 

Revisorer

Erik Olausson          Marita Ernryd

0703 77 74 56           0706-01 32 00

Sandra Andersson, suppleant          Stefan Sjöberg, suppleant

0731-57 27 45                                       0731-839114

 

 Valberedning

Anette Johansson, sammankallande

Linda Thell

Linda Dahlgvist