Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /customers/6/c/3/lebhk.se/httpd.www/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 492

Lydnad 19 okt 2008

SONY DSC

 

Klass I
SONY DSC

 

Plac Förare Hund Ras Klubb Poäng
1 Ida Hörnlund Bordweiler´s believe it or not Aus Shepherd Lilla Edet BHK 183,5 p 1:a pris
2 Lisbeth Andersson Grimmhills Borsalino Donna Welsh Springer spaniel Kungsbacka BHK 171 p 1:a pris
3 Zandra Ädel Blacktorn´s my mind´s eye Aus Shepherd Lilla Edet BHK 163 p 1:a pris
4 Eleonore Carlsson Legun´s Kiss me Keeta Keeshond Vänersborg BK 157 p 2:a pris
5 Linda Svantesson Team modicken´s houvan jou Pudel mellan Lilla Edet BHK 151 p 2:a pris
6 Hannah Brunila Korad Twinbox Elektra The Gladiator Boxer Boxerklubben 149 p 2:a pris
7 Jenni Tolvanen Flisdaelen´s Ece Groenendel Ale BK 140,5 p 2a pris
8 Kristin Holmberg Runezzaz Amazing Wind Berner Sennenhund GMBK 137,5 p 3:e pris
9 Björn Lander Mr Binks Monterey Jack Aus Shepherd Uddevalla BHK 126 p 3:e pris
10 Anna Karlsson Akacia Riesenschnauzer Partille BK 114 p 3:e pris
11 Marianne Olofsson Askimsvikens Lilla My Berner Sennenhund SBK Gbg Avd. 108 p 3:e pris
Mona-Stina Hallin HaMoSti´s Achelolis av Cambo Hovawart Falkenberg BK Bryter ..

 

Klass II
SONY DSC

 

Plac Förare Hund Ras Klubb Poäng
1 Ida Hörnlund Missnutt´s KIng of Heaven Aus Shepherd Lilla Edet BHK 177,5 p 1:a pris
2 Zandra Ädel Simzon Border Collie Lilla Edet BHK 174,5 p 1:a pris
3 Katarina Holbek Tessie Blandras Bollebygd BK 167 p 1:a pris
4 Anne-Marit Traaholt Knertebo´s Entusiast Rottweiler Åmål BK 164 p 1:a pris
5 Carina Karlsson D´tindra Berner Sennenhud Kungsbacka BHK 137 p 3:e pris
6 Aina B Nymoen Knertebo´s Emblem Rottweiler Åmål BK 136 p 3:e pris
7 Jenny Berndtsson Chili Border Collie Lerum BHK 131 p 3:e pris
7 Maria Andersson Up Shots Under Riesenschnauzer Partille BK 131 p 3:e pris

 

Klass III
SONY DSC

 

Plac Förare Hund Ras Klubb Poäng
1 Thomas Stokke Borderness L Pavlov Border Collie GMBK 259 p 1:a pris
2 Carl Norell Isfolket´s Search for fun Rita Briard AfBd 239,5 p 2:a pris
3 Anne-Marit Traaholt Knertebo´s Fancy Rottweiler Åmål BK 228 p 2:a pris
4 Sven Stenberg Tomthults Glorius et liber Golden Retriever Lilla Edet BHK 227,5 p 2:a pris
5 Stefan Matsson Gemdales Picasso´s Last Word Collie Ale BHK 171 p 0:pris
6 Minna Celaschi Gråmanns Dimma Schäfer Stenungsund BK 150 p 0:pris
7 Jessica Norder Esteem Dazzling Spring Flatcoated Retriever Kungsbacka BHK 115 p 0:pris
8 Marianne Olofsson Askimsvikens Humla Berner Sennenhund Sbk Gbg Avd 94 p 0:pris

 

Klass Elit
SONY DSC

 

Plac Förare Hund Ras Klubb Poäng
1 Helen Skålberg Sjölundas Enya Rottweiler GMBK 248,5 p 2:a pris
2 Elin Bålefalk Grimlock´s Unicorn Malinois GMBK 234 p 2:a pris
Maud Tobiasson Bardlands Hälge Riesenschnauzer Öckerö BK Bryter ..
0 Annelie Ortmon Korad SLCH Chess Player Jingle bells Aus Shepherd Kungälv BK Bryter ..

 

19 okt 2008

Grattis Lilla Edets Bästa ekipage

Ida Hörnlund med

Bordweiler´s believe it or not

Priset är skänkt av Hasseldalens Djurpensionat

 

 

 

 

Bilder från dagens tävling

Tack!! Erik Olausson och Arne Brolin som var domare på dagens tävling.

Tack för tävlingsåret 2008, vi ses nästa år. Välkomna!

Tävlingssektorn

Olofson 2008-10-19