Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /customers/6/c/3/lebhk.se/httpd.www/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 492

Lydnad 14 maj 2011

Klass I
SONY DSC

 

Plac Förare Hund Ras Klubb Poäng
1 Ida Hörnlund Jengs Amber Border Collie Lilla Edet BHK 186 p 1:a pris
2 Emelie Palmér Gränstorps Pollux NSDTR Lilla Edet BHK 166,5 p 1:a pris
3 Patricia Karlsson Arelidsaussie Nevada Aus Shepherd Lerums BHK 165 p 1:a pris
4 Gabriella Gustavsson Aristocurl´s Generous Curly Coated Retriever Lilla Edet BHK 158,5 p 2: pris
5 Berit Svendsen Wintergold´s Ignite Golden Retriever Vänersborg BHK 155,5 p 2:a pris

 

Klass II
SONY DSC

 

Plac Förare Hund Ras Klubb Poäng
1 Veronica Östlund Belgerac Gullan Groenendael Partille BK 180,5 p 1:a pris
2 Ulrika Ekstedt Cukid´s Inkerman Aus Kelpie GMBK 179 p 1:a pris

 

Klass III
SONY DSC

 

Plac Förare Hund Ras Klubb Poäng
1 Izabella Wolender Crofter Holding´s Apache Plume Aus Shepherd Uddevalla BK 275 p 1: pris
2 Teresa Lundkvist Latitud Forever-Beam Rottweiler GMBK 264 p 1:a pris
3 Sara Kjeldsen Kalote´s Mackie Aus Shepherd SHU 249 p 2:a pris
4 Nalle Oscarsson Toppborders Simba Border Collie SBK Gbg avd 241 p 2:a pris
5 Åsa Jönsson Jakira´s Malika Beauceron SBK Gbg avd 217 p 3:e pris
6 Ann Magnusson Gingsjöns James Bond Golden ret SBK Gbg avd 205 p 3:a pris
7 Elisabet Wintermark Explicit First Last And Always Flatcoated ret SBK Gbg avd 84 p 0: pris
Karin Ström Fridlyckans Alma Eurasier GMBK Bryter .

 

Klass Elit
SONY DSC

 

Plac Förare Hund Ras Klubb Poäng
1 Karin Fischer Kristiansson Vallhunden Qlura Border Collie Trollhättans BK 283 p 1:a pris
2 Åsa Mårtensson Busyborder Fajta Border Collie Ullareds BK 282 p 1:a pris
3 Linda Hafstrand Lärkans Gibzon Irl terrier Kungsbacka BHK 268,5 P 1:a pris
4 Rolf Johansson Thilwhit´s Fidji Hovawart Råhagens BHK 222,5 p 3:e pris
5 Eva-Britt Karlsson Måsarps Valle Border Collie Kungsbacka BHK 215,5 p 3:e pris
6 Hanna Nilsson Respons Qnäckiga Qakbit-Ten Golden ret Oscarströms BK 206,5 p 3:e pris
7 Stefan Olsson Bardlands Loke Riesenschnauzer Trollhättans BK 198,5 p 3:e pris
8 Eva Svanstedt Svarte Petters Evas-Ess Rottweiler SBK Gbg avd 189,5 p 0: pris
9 Sven Stenberg Tomthult´s Glorious EtLiber Golden ret Lilla Edet BHK 180,5 p 0: pris
10 Anneli Oscarsson Klara Border Collie SBK Gbg avd 173 p 0: pris

Bilder från dagens tävling 

Tack!! Arne Brolin och Erik Olausson som var domare på dagens tävling.

Tävlingssektorn

Olofson 2011-05-14