Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /customers/6/c/3/lebhk.se/httpd.www/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486

Ekipage vi minns


Emma Jerksten

 ”Chili”. (Blandras)

Lydnad: Startklass

Rallylydnad:

Övrigt: 


Ekipagebild

Sven Stenberg

Tomthult´s Gloriosus Et liber ”Doris”. (Golden)

Bruks: uppfl lägre klass spår

Lydnad: elit, LP elit. SV LCH

Övrigt: MH


Ulrika Klefsjö

Golonkas Esmeralda (Boxer)

Jakt: SV och NO Viltspårschampion

Utställning: CK, CACIB

Övrigt: MH


Anna-Karin Augustsson

Lovahagens Goliat. (Berner sennen)

Lydnad: Klass I


Jessica Lindberg

Gårdvarens II Zickzack ”zigge” (Hovawart)

Bruks: godk appell klass spår

Lydnad: Klass 1

Klubbmästare -10

Övrigt: MH


Lilith Sarapik

Riesen Artic Amazing Grace ”Azka” (Riesen)

Bruks: Uppfl lägre klass spår

Klubbmästare -14

Lydnad: Klass 1

Jakt: Viltspårchampion

Övrigt: MH


Linda Svantesson

Ronja (Pudel)

Lydnad: Klass I LP 1


Erika Gull

Trollängens Criss-Cross ”Noa” (Springer Spaniel)

Bruks: Uppfl högre klass spår

Lydnad: Klass I LP 1

Jakt: Viltspårchampion

Övrigt: MH


Carina Persson

Lucky Sam’s Corsa ”Corsa” (Samojed)

Bruks: Elit spår

Lydnad: Klass I

Övrigt: MH


Carina Blomqvist

Janalands Häxa ”Häxa” (Tysk Schäferhund)

Bruks: godk högre klass spår

Lydnad: Klass I

Övrigt: MH Korad


Anette Nordberg

Rolken Ridge Becca ”Eila” (Rhodesian Ridgeback)

Utställning: 5 x CK

Övrigt: MH


Michael Brattberg

Råbäckens Jonna ”Jonna” (Schäfer)

Bruks: godk högre klass spår

Klubbmästare -10 -11

Övrigt: MH


Marita Ernryd

Wild One’s Scarlet Night ”Scarlet” (Boxer)

Lydnad: Klass I

Utställning: Ukl 1, Jkl 1, Ökl 1, BTkl 3, 1xCK

Övrigt: MH Korad


Marie Sjöberg

Mericas Chess Player ”Chessie” (Australian Shepherd)

Bruks: Uppfl högre spår

Klubbmästare 2004

Lydnad: LP 2, LP 3, SLCH, Guldmärket i lydnad

Agility: Klubbmästare 2000, 2001

Tjänstehund: FM Patrullhund

Jakt: SVCH

Utställning: SUCH

Övrigt: MH, Korad 150p


Mari Bergh

Björkelunds Fräckiz ”Fräckiz” (Rottweiler)

Bruks: uppfl lägre spår

Lydnad: Klass I första pris

Utställning: 2 pris ökl

Övrigt: MH


Lena Johansson

Jakalmo’s Vamos & Jakalmo’s Hajding (Mudi)

Lydnad: Elit

Utställning: Such, Finuch. Intuch, WW-03


Anna-Carin Johansson

Seabirds Just Like Velvet ”Molly” (Labrador)

Bruks: Uppfl lägre klass spår

Lydnad: Klass III LP 1, LP 2, Klubbmästare -04

Jakt: Svensk viltspårchampion, Begynnerklass 3 (dk)

Utställning: R-Cacib 1 CK, Cert

Övrigt: MH


Stefan Sjöberg

Chess Player Tommy Hilfiger ”Figge” (Australian Shepherd)

Bruks: Uppfl lägre klass spår

Lydnad: Klass I 1:a pris

Jakt: Svensk viltspårchampion

Övrigt: MH Korad 120p


Elsebeth Johansson

Tollartrollets Dimma (Tollare)

Lydnad: Klass I


Ingela Dahlstedt

Emma (Labrador)

Bruks: Uppfl lägre klass spår

Lydnad: Klass I

Jakt: Svensk viltspårchampion

Utställning: 1:a ökl

Övrigt: MH


Ulrika Klefsjö-Ewert

Frihamras Madame Butterfly (Storpudel)

Lydnad: Klass III LP I, LP 2

Övrigt: MH


Sandra Andersson

Cosmopol Wind (Flat coated retriever)

Lydnad: Klass II 1:a pris


Veronica Vlajkinovski

Belgerac Gizza ”Gizza” (Groenendael)

Lydnad: Klass I LP 1,

Övrigt: MH


Caroline Ringholm

Rainstone Dream Cake ”Kakan” (Labrador)

Lydnad: Klass I 2:a pris


Jenny Bäcker

Atilas Zura ”Zera” (Schäfer)

Lydnad: Klass II

Övrigt: MH