Ekipage vi minns


Carina Persson

Carina och Corsa

Carina och Corsa

Lucky Sam´s Corsa “Corsa” . (Samojed)

Bruks: elit spår

Lydnad: Klass I

Övrigt: MH

 

 

 


Carina Blomqvist

 

Carina och Häxa

Janalands Häxa ”Häxa” (Tysk Schäferhund )

Bruks: godk högre klass spår

Lydnad: Klass I

Övrigt: MH, Korad

 

 

 

 

 

 


 

Anette Nordberg

 

Anette och Eila

Anette och Eila

Rolken Ridge Becca ”Eila”. (Rhodesian Ridgeback)

Bruks: uppfl lägre klass spår

Utställning: 5 x CK

Övrigt: MH

 

 

 

 

 


Michael Brattberg

Michael och Jonna

Michael och Jonna

Råbäckens Jonna ”Jonna”. (Schäfer)

Bruks: godk högre klass spår. Klubbmästare -10, -11

Övrigt: MH

 

 

 

 

 

 


Marita Ernryd

Marita och Scarlet

Marita och Scarlet

Wild One´s Scarlet Night ”Scarlet”. (Boxer)

Lydnad: Klass I

Utställning: Ukl 1, Jkl 1, Ökl 1, BTkl 3, 1xCK

Övrigt: MH, Korad

 

 

 

 

 


 

Marie Sjöberg

Marie och chessie

Marie och Chessie

Mericas Chess Player ”Chessie” (Australian Shepherd)

Bruks: uppfl högre spår, Klubbmästare 2004

Lydnad: LP 2, LP 3, SLCH, Guldmärket i lydnad

Agility: Klubbmästare 2000, 2001

Tjänstehund: FM Patrullhund

Jakt:  SVCH

Utställning: SUCH

Övrigt: MH, Korad 150 p 

 

                                               


 

Mari Bergh

Mari & Fräckiz

Mari & Fräckiz

Björkelunds Fräckiz ”Fräckiz” (Rottweiler)

Bruks: uppfl lägre spår

Lydnad: Klass I första pris

Utställning: 2 pris ökl

Övrigt: MH

 

 

 

 

 


 Lena Johansson

Lena Johansson

Lena Johansson

Jakalmo’s Vamos & Jakalmo’s Hajding (Mudi)

Lydnad: Elit

Utställning: Such, Finuch, Intuch , WW-03

Övrigt:

 

 

 

 

 


Anna-Carin Johansson

Anna-Carin och Molly

Anna-Carin och Molly

Seabirds Just Like Velvet ”Molly”. (Labrador)

Bruks: uppfl lägre klass spår

Lydnad: Klass III, LP1, LP2, Klubbmästare 04

Jakt: Svensk viltspårschampion, Begynnerklass 3 (dk)

Utställning: R-Cacib. 1 CK, CERT

Övrigt: MH

 

 

 


Stefan Sjöberg

Stefan och Figge

Stefan och Figge

Chess Player Tommy Hilfiger “Figge”. (Austr. Shepherd)

Bruks: uppfl lägre klass spar

Lydnad: Klass I 1:a pris

Jakt: Svensk viltspårschampion

Övrigt: MH, Korad 120p

 

 

 

 


 Elsebeth Johansson

Elsebeht

Elsebeht

Tollartrollets Dimma. (Tollare)

Lydnad: Klass I

 

 

 

 

 

 

 


 Ingela Dahlstedt

Ingela och Emma

Ingela och Emma

Emma (Labrador)

Bruks: uppfl lägre klass spår

Lydnad: Klass 1

Jakt: Svensk viltspårschampion

Utställning: 1:a ökl

Övrigt: MH

 

 

 


 Ulrika Klefsjö-Ewert

Ulrika och Stina

Ulrika och Stina

Frihamras Madame Butterfly. (Storpudel)

Lydnad: Klass III. LP 1, LP2

Övrigt: MH

 

 

 

 

 

 


 Sandra Andersson

Sandra och Wind

Sandra och Wind

Cosmopol Wind. (Flat coated retriever)

Lydnad: Klass II, 1:a pris

 

 

 

 

 

 

 


 Veronica Vlajkinovski

Veronica och Gizza

Veronica och Gizza

Belgerac Gizza “Gizza”. (Groenendael)

Lydnad: Klass I. LP 1

Övrigt: MH

 

 

 

 

 

 

 


 Caroline Ringholm

Caroline och Kakan

Caroline och Kakan

Rainstone Dream Cake ”Kakan”. (Labrador)

Lydnad: Klass I. 2:a pris

 

 

 

 

 

 

 


 Jenny Bäcker

Jenny och Zera

Jenny och Zera

Atilas Zura ”Zera” (Schäfer)

Lydnad: Klass II

Övrigt: MH